Druhy králičků

12. května 2008 v 0:00 | Evča006 |  Zakrslí králici

Bílopesíkatý

Zavalité tělo s krátkým krkem a širokou hlavou. Délka uší je 11 - 12 cm. Středně dlouhé středně silné nohy. Barva srsti je sytě černá s vysokým leskem (popřípadě sytě modrá u Bím a sytě havanovitá u Bíhav). Po stranách těla, hlavičky, kraj uší a na tlapkách vystupují bílé pesíky, které na spodních částech tělíčka přechází do celých bílých ploch (spodní strana hlavičky, bříško, spodní strana ocásku, vrchní strana krku za ušima, orámování okolo očí a nosánku je čistě bílé). Bílé a černé plochy jsou ostře ohraničené. Barva očí je u Bíč a Bíhav tmavěhnědá, u Bím šedomodrá.


Hototský bílý

Délka těla cca 40 - 45 cm, délka uší 12 - 12,5 cm. Tělo protaženější, nohy středně krátké. Široká hlava, krátký krk. Bíle osrstěný po celém těle až na pravidelné černé kroužky okolo očí.
Jedná se o kombinovanou anglickou a holandskou strakatost.Malý beran

Odpovídá FB, menší velikost. Rozpětí uší je v rozmezí 30 až 36 cm. Silná kostra. Tělo, hlava a nohy jsou silnější, celkově působí mohutnějším dojmem. Barva srsti dle konkrétního druhu. MabČo a MabMo - bílá bez jiného barevného nádechu. MabDiv - divoce zbarvená, Mabč - černá, MaBmad - žlutohnědá s tmavě hnědými až tmavěšenými kamzičími znaky..

Siamský

Velmi podobný kunímu.
Mírně zavalité tělo s kratšími středně silnými končeninami. Krátká hlava s neznatelným krkem. Délka uší je 9 - 10 cm. Srst je velmi hustá, světle nažloutle šedáohnědé barvy. Po hřbetní linii se táhne tmavší hnědý pruh od uší až k ocásku. Přechází za bocích ve světlebéžovožlutou barvu . Kuní znaky - zjednodušeně: hřbetní pruh, tmavé zbarvení uší, čumáček, obruba očí, ocásek a konce nohou - zabarvení do tmavší hnědé. Barva očí je hnědá s výraznou panenkou. Drápky jsou tmavé. U Sim je barva srstí slonovinová až krémová s lehkým nádechem modře. Kuní znaky jsou tmavší modrošedá barva. Oči jsou šedomodré. Drápky světlejší.Zakrslý barevný

Krátké zavalité tělo se středně dlouhými končetinami. Vzpřímený postoj, neznatelný krk, velmi krátký ocásek. Hlava je poměrně velká. Délka uší do 5 cm. Barva srsti dle výchozího plemene - divoce zbarvený, modrý, havanovitý, rhónský, nepravidelný strakáč, madagaskarový - durynský, perlový atd. Barva očí je dle typu.

ZDROJ:CLICK-TADY

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama